РУС | УКР

Програма реабілітації: як знайти правильний шлях

У чому сутність програми реабілітації? Професійні лікарі-наркологи стверджують, що не можна обмежуватись лише медикаментозним лікуванням. Вийшовши з наркологічного диспансеру, алко- чи наркозалежна людина знову поринає у своє старе життя: у неї немає друзів, часто немає сім’ї і роботи. Родичі вже не підтримують її, тому, що не вірять. Що далі? Як побачити нові грані життя? Та й чи є вони взагалі?

Завдання програми реабілітації – знайти відповіді на дуже конкретні та цілком особисті питання. Спеціалісти застосовують комплекс різних методик в процесі пошуку оптимального шляху для кожного учасника.

Програма реабілітації передбачає цілу низку заходів:

 • Індивідуальна консультація – обов’язковий метод, що визначає особливості всього комплексу робіт з учасником програми.
 • Групова психотерапія – передбачає спілкування в своєму середовищі, виховує відповідальність.
 • Різні методи, спрямовані на роботу з сім’єю: сімейна психотерапія, сімейне психоконсультування, сімейна освіта. Особливо важливі вони для тих, у кого причина залежності полягає в напружених сімейних стосунках.
 • Сексуальна освіта. Допомагає усвідомити свої проблеми і зрозуміти партнера, виробити правильний стиль поведінки, знайти гармонію.
 • Духовна освіта. Дух алко- і наркозалежних людей зламаний пристрастю до згубної насолоди. Часто вони втрачають всілякі духовні основи та принципи. Священнослужителі, що співпрацюють з реабілітаційними центрами, розмовляють з учасниками програм на вічні теми, відповідають на їхні запитання з точки зору Біблії.
 • Арт-терапія. В кожній людині є талант. Саме його допомагають розкрити в центрі. Гра на музичних інструментах, вокал, образотворче мистецтво, театральні постановки – все, в чому проявляє себе особистість, підтримують професіонали центру. Відомі люди допомагають учаснику програми повною мірою розкрити і реалізувати свої творчі можливості. За необхідності підтримують у навчанні, працевлаштуванні.
 • Програма профілактики ВІЛ/СНІДу та інфекційних захворювань надає повну та докладну медичну і правову інформацію про способи зараження, засоби боротьби, правила життя з інфікованими людьми, їхній соціальний захист, права людини, що живе з ВІЛ/СНІДом, допомогу, яку вони можуть отримати.
 • Тренінги особистісного розвитку допомагають учаснику відчути свою значущість, потрібність, повагу до себе та свого оточення.
 • Релакс-терапія вчить відпочивати і розслаблятися без додаткових стимуляторів.
 • Кінезіотерапія з допомогою системи фізичних вправ допомагає організму боротися з різними хворобами, зокрема і з наслідками залежності.
 • Інформаційні заняття з основ концепції залежності та одужання, робота в групах взаємодопомоги, консультації “рівний-рівному” – всі напрями програми формують стійку платформу для учасника, де практично виключається можливість зриву і повернення до старого життя.

   

  Нові контакти з людьми, що зцілилися, сформовані стосунки дружби та взаємодопомоги повністю витіснять спілкування зі старими знайомими, з котрими об’єднувала залежність. Розрив старих стосунків та заміщення їх новими захищають людину від порожнечі, не дають впасти в депресію. Це і є головна профілактика наркоманії та алкоголізму.

  Залежність – це підміна понять про реальне щасливе життя. Програма реабілітації алко- і наркозалежних «Центру здорової молоді» розставляє ці поняття на свої місця.

Выезд специалиста на дом
Выезд специалиста на дом
Консультация психолога
Консультация психолога